בלוג

 1. איך לשים אמפולות לכלבים

  איך שמים אמפולות לכלבים?גור כלב מתגרד

  למרות שרוב בעלי הכלבים יודעים מה לעשות. לטובת בעלי הכלבים החדשים ואלו שלא יודעים, אז איך בעצם שמים אמפולות לכלבים.

  נתחיל בזה שיש המון, אבל המון, חברות היום בשוק ואנחנו לא נכנס כאן ל "מי טוב יותר" פשוט כי אין תשובה ברורה. אנחנו עובדים בעיקר עם באייר. מעבר לכך במידה ולכלב יש כבר פרעושים או חלילה קרציות מומלץ לפני הטיפול באמפולות להשתמש בשמפו נגד פרעושים וקרציות על מנת להרוג את הטפילים שכבר נמצאים על הכלב ולתת לאמפולה לעשות את עבודת המניעה. אם אכן החלטתם לקלח את הכלב לפני הטיפול באמפולות יש להמתין לפחות 48 שעות בין המקלחת לטיפול על מנת שתיווצר שכבת שומן חדשה אליה ייספג החומר.

  הטיפול עצמו הוא פשוט. יש להזיז את הפרווה ולטפטף ישירות על העור מהעורף של הכלב ולאורך עמוד השדרה בשניים/שלושה מקומות, לא קרוב מידי לזנב כדי למנוע מהכלב ללקק את החומר, אמפולה שלמה. אמפולה צריכה להחזיק עד חודש ימים.

  שתי מילים על חתולים. אמפולה לחתולים שמים באותו האופן אך במקום לשים בכמה נקודות . שמים אמפולה שלמה על העורף, זאת בגלל גמישות החתול שתאפשר לו ללקק את החומר גם מאמצע הגב.

   

  בהצלחה וקיץ נקי.

  קרא עוד »
 2. פטקיינד סקירת מוצר

  פטקיינד סקירת מוצר

   

  סקירת מוצר פטקיינד

  מזון לכלבים פטקיינד נמצא בארץ כבר כמעט שנה וזה זמן טוב להעביר לכם את ההתרשמויות שלנו.

  קצת רקע:

   פטקיינד מגיע אלינו מקנדה, הוא מזון שאינו מכיל דגנים וכל הסוגים בו מתאימים לכל סוגי הכלבים מכל הגילאים ונחשב למזון ברמה גבוהה ביותר. מה שקרוי אולטרה פרימיום. לפטקיינד ארבע סוגים שמגיעים אלינו לארץ. ביזון(באפלו), בקר, כבש וסלמון. מעבר לכך יש להם גם אוכל על בסיס צבי ועדיין לא הגיע לארץ ואנו משערים שלאור הצלחת מזונות אולטרה פרימיום אחרים כמו: אקנה ואוריג'ן . הצבי יגיע בחודשים הקרובים. בנוסף ישנם גם פחיות שימורים שמכילות קרוב ל-100% בשר ויש גם אוכל לחתולים. לגבי האחרונים עדיין אין הערכה אם יגיעו לארץ.

  על המוצר:

  ייחודיות פטקיינד היא שמהרכיב הראשון בכל טעם הוא TRIPE  או בעברית מעיים. לפי מקור החלבון. מעיי כבש לכבש. ביזון לביזון. בקר לבקר ורק הסלמון קיבל מעיי כבש והסלמון תופס את המקום השני ברשימת הרכיבים. בכל הטעמים בין חמשת מרכיבי המזון הראשונים ניתן יהיה למצוא בין 3-4 רכיבים מבשר ועל אף שלא מצוין על האריזה אחוז הבשר נע בין 60% ל 70%.

  התרשמותינו:

  בכמעט שנה שאנו מחלקים את הדוגמיות ומוכרים את המוצר, רמת הטעימות היא גבוהה ביותר ומתאימה גם לכלבים בררניים מאוד. לקוחות מעידים על שיפור בפרווה ועל יציאות קטנות , דבר שמראה על רמת נעכלות גבוהה. בהחלט שווה לנסות. אתם מוזמנים להיכנס לחנות ולקבל דוגמית חינם.

  קרא עוד »
 3. איך לבחור כלב למשפחה

  איך לבחור כלב למשפחה

  איך להתאים כלב למשפחה

   

  הנה כמה שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם עושים את הצעד:

  כמה זמן יש לנו לחנך את הכלב?

  כמה פעמים ביום אנחנו יכולים להוריד אותו?

  כמה אנחנו מבינים בגידול כלבים?

  איזה סגנון חיים יש לנו?

   

  גור או כלב בוגר?

  אם יש לכם הרבה זמן וסבלנות, לחנך לצרכים, ללמד פקודות לעבור את הגיל הקשה אז אין כמו להביא גור כלבים. הם מקסימים וחמודים ואתם מרגישים שהם רק שלכם.

  גור כלבים צעיר מחייב ירידה לצרכים פעמים תכופות במהלך היום, נקיטת צעדי מניעה מפני הרס חפצים בבית, והתמודדות עם תופעת נשכנות האופיינית לגורים צעירים.

  אבל אם זמן הוא לא דבר שיש לכם בשפע, כלב בוגר בד"כ מחונך בצורה כזאת או אחרת (לפחות לצרכים). כלבים בוגרים בד"כ גם רגועים יותר ודורשים פחות תשומת לב. יחד עם זאת, בהרגלים לא רצויים של כלב בוגר, קשה יותר לטפל ולעיתים אורך יותר זמן.

   

  זכר או נקבה?

  אתחיל ואומר רק שאני מאוד תומך בעיקור וסירוס של כלבים מפני שיש יותר מידי כלבים בבתי מחסה ואין סיבה להוסיף להם כלבים נוספים. לכלבות אין את הדחף הזה להתנסות לפחות פעם אחת בהריון ולהיות אימא. ממילא מוסרים את הגורים לאחר כחודשיים. סירוס כלבים בגיל צעיר אכן משפיע בדרך כלל על ההתנהגות של הכלב והופך אותו נוח יותר לבריות.

  נקבות לרוב רגועות יותר ועדינות יותר ויתאימו לכל בית. זכר לעומת זאת יכול להיות חזק יותר או דומיננטי ולכן הייתי ממליץ על זכרים לאנשים יותר מנוסים בהחזקת כלבים וכאלה שמוכנים להשקיע יותר באילוף.

   

  כלב מעורב או

  במידה ואתם רוצים כלב בגודל מסוים עם מראה מסוים אז עדיף שתיקחו כלב גזעי למרות שגם בתוך הגזע יש כלבים גדולים יותר או קטנים יותר, בעלי יותר שיער  או פחות שיער.

  דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא, שכלבים גזעיים בעיקר מגזעים גדולים או בעלי אף פחוס  נוטים לפתח בעיות רפואיות.

  אמנם בכלבים גזעיים יש אפשרות לנבא יותר במדויק מה יהיה אופיו של הכלב לפי אופי הגזע, אבל בדרך כלל בכלבים גזעיים האופי יהיה קיצוני, למשל : כלב מאוד אנרגטי, או מאוד עקשן, או מאוד תובעני.

  אם המראה הסופי של הכלב, הוא לא הדבר החשוב ביותר מבחינתכם, ואתם רוצים כלב מאוזן יותר מבחינת טמפרמנט, ובדרך כלל בריא יותר, אז אתם צריכים כלב מעורב. את אופיים של כלבים מעורבים קשה יותר לנחש, אבל סביר שהאופי יהיה מתון יותר מאשר אם היה זה כלב גזעי.

  בשנים האחרונות מתחיל ייבוא של גזעים שבקושי נראו בארץ עד עכשיו. מומלץ לברר היטב על הגזע ובית הגידול בטרם עושים רכישה שיכולה להגיע לאלפי שקלים.

  מעבר לשיקולים האלה אפשר להוסיף את שיקול הצלת חיים של אחד מאלפי הכלבים שנמצאים בעמותות השונות ורק משוועים לבית חם.

   

  אפיונים של גזעים:

  למרות שאין ערובות לגבי אופי של כלב ספציפי, אפשר לנחש את אופיו לפי הגזע, בין אם הכלב מעורב או גזעי.

  כלבי צייד: כלבים ממש' הפוינטרים (ויסלה, ויימרנר, פוינטר) וממשפחת הרטריוורים (גולדן רטריוור, לברדור רטריוור). בגזעים אלה מרבית  הכלבים בעלי אנרגיה רבה ועל מנת שיהיו נוחים יותר עליכם כבעלים לפרוק להם את אותה אנרגיה על בסיס יומי . גזעיים אלה הם גם חכמים ביותר ולהוטים לעבודה.

  מש' המסטיפים: כלבים כמו רוטויילר, דוג דה בורדו, וסטפים. גזעים שמאופיינים בכח רב ומומלצים למשפחות עם יותר ניסיון עם כלבים. כלבים אלו זקוקים לחיברות כבר מגיל צעיר ולאילוף ברמה גבוהה ולו רק בגלל גודלם וכוחם הפיזי. בנוסף מספר גזעים ממשפחה זו הוגדרו  כמסוכנים ע"י מדינת ישראל ומומלץ להתעדכן בהשגות לגבי החזקת כלבים אלו.

  מש' כלביי השפיץ: כלבים כמו הסמוייד, ההאסקי והאקיטה. כלבים אלו הם יותר עצמאיים ודעתניים אך גם עקשנים יותר ואילופם דורש המון סבלנות.

  כלבי השעשועים: גזעים כמו השי-ט'צו, הפקינז והמלטז.  גזעים קטנים אלו לא דורשים הרבה פעילות גופנית ולא דורשים אילוף לרמה גבוהה אך הם כן דורשים הברשה מרובה וטיפוח השיער.

   

  לכל כלב, גזעי או מעורב, נקבה או זכר, קטן או גדול יש אופי משלו. לא כל הגזעיים הם תמיד אותו הדבר, לא תמיד הכלבים המעורבים מתונים והנקבות רגועות, אבל בהחלט יש קווים לדמותם. אני מקווה שמאמר זה יפתח בפניכם את הצורך לחקור קצת על החיה המופלאה שאתם עומדים לקחת כדי שתתאים לכם בצורה המרבית.

  בהצלחה.

   

  קרא עוד »
 4. למה חתולים צריכים חול

  למה חתולים צריכים חול

  לפני שהחתולים תורבתו לחיות בבתים של בני אדם הם היו חיות שרגילות להסתובב בצורה חופשית בטבע, כאשר הם היו צדות את האוכל שלהן בעצמן וגם עושות את הצרכים בטבע. לעומת כלב שמבצע את צרכיו על שטחים מסוגים שונים, על מנת לעשות את צרכיו חתול זקוק למצע של חול ומכיוון שזה האינסטינקט הטבעי שכבר חקוק בקוד הגנטי של החתול, כאר מביאים חתול הביתה על מנת לטפל בו ולגדל אותו בבית צריכים גם להשיג חול שמיועד לעשיית הצרכים עבורו. חול עבור חתולים מתחלק לסוגים שונים כאשר גם הארגז הייעודי מגיע בצורות וגדלים שונים גם כן.

  סוגים שונים של חול לחתולים

  לרוב החתול שלכם לא יהיה בררן לגבי סוג החול שאתם מביאים אל ארגז החול שלו, אולם אם אתם רואים כי הוא אינו עושה את צרכיו בארגז החול לאחר שהוא לגמרי מורגל לעשיית צרכים באופן מסודר בארגז, כדאי אולי לבדוק את התאמת הארגז או החול אל הצרכים של החתול שלכם. במקרים רבים החלפת אחד מאלה יעשה את העבודה בצורה נהדרת ויחזיר את החתול לדרך המסודרת שבה הוא רגיל לעשות את צרכיו.

  חול קריסטל - חול שמורכב מקריסטלים בגדלים קטנים שלמעשה סופגים את השתן של החתול בעוד הצואה נותרת בעינה. באופן זה ניתן לאסוף את הצואה ולהחליף את הקריסטלים לפי התדירות הרלבנטית לרמת הצרכים של כל חתול בכל בית.

  חול רגיל - קיים בסוגים של מתגבש ואינו מתגבש. הכי קרוב אל המרקם של חול כפי שהוא קיים בטבע ומגיע עם גדלים שונים של גרגרים ואפילו עם ריחות שנועדו להסוות את הריח הלא נעים של הצרכים של החתול. את הצרכים חשוב לנקות בתדירות גבוהה בעזרת כף לניקוי צרכי חתול, ואת החול עצמו ניתן למלא מחדש או להוסיף אל החול הקיים עד שהוא כבר נראה משומש לחלוטין...

  ארגז חול לחתול

  כאמור, החתולים זקוקים לארגז שבו החול יהיה מונח בצורה נוחה ואליו הם יוכלו להיכנס בצורה נוחה. מה זה מצריך למעשה? התאמה של גודל הארגז אל גודל החתול, בחירה של ארגז שמגיע עם סגירה הרמטית לשם מניעה של ריחות ולכלוך ולמראה אסתטי במידת הצורך של כל אדם. ישנם סוגים שונים של ארגזים אשר מייעלים את תהליך הניקיון על ידי שיטות שונות אוטומטיות לגמרי או ידניות, כך שההתעסקות עם הצרכים עצמם יורדת למינימום האפשרי ואף נמנעת לחלוטין במקרה של שירותים אוטומטיים.

   

   

   

  קרא עוד »
 5. קינג קונג מלך הצעצועים לכלבים

  קינג קונג – מלך הצעצועים לכלבים.

  מאמר סקירת צעצועים נבחרים לכלבים של חברת קונג. מוצרים שמטפלים בבעיות לעיסה, כאבי שיניים, טיפול בחרדות, שיעמום ומשקל עודף אצל כלבים.

  חברת קונג הוקמה ע"י ג'ו מרקהאם בעקבות הדחף של כלבו פריץ' ללעוס אבנים ועצים ששחקו את שיניו.

  הקונג הראשון :

  הקונג הקלאסי , והנמכר ביותר גם כיום הינו צעצוע חלול שלושה כדורים זה על גבי זה. שמיועד למילוי בחטיפים, שימורים וכל מתכון מגרה לכלבים. לקונג יש גם ספריי מילוי לצעצוע אך הוא אינו נפוץ כמו הצעצוע עצמו. צעצוע זה הוא המקור לכל צעצועי ההתנהגות שקיימים היום. יש לו אין ספור חיקויים. ופיתוחים שונים. הקונג בצורתו זו מגיע במספר דרגות קושי שהידועות בהן הן ה- קלאסיק האדום וה- אקסטרים השחור, לכלבים בעלי נשיכה חזקה יותר. צעצוע זה מתאים ביותר לכלבים משועממים, כלבים לעסניים או במהלך בטיפול בחרדות.

   

   

  הוובלר:              

  פיתוח נוסף של חברת קונג הוא הוובלר. צעצוע התנהגות נוסף שפועל בעקרון הנחום תקום ומיועד בעיקר למזון היבש של הכלב למרות שאפשר בהחלט להשתמש גם בחטיפים. צעצוע זה מאט את קצב האכילה של הכלב ומספק לו משחק ועניין דרך האוכל. המוצר מיועד בעיקר לכלבים עם בעיות משקל, כלבים שאוכלים מהר מידי אך גם לכלבים משועממים. המוצר קיים גם בגירסה לחתולים בגירסה זו הצעוע קל יותר ומגיע עם מעיין זנב ממולא בקטניפ.

  צעצועים נוספים:

  חברת קונג מייצרת גם מגוון צעצועים מצפצפים בצורות שונות. כדורים, מקלות וחישוקים. כאשר גם במחלקה צעצוע  זו יש לחברת קונג צעצוע מהפכני on/off בו ניתן להפעיל ולנתק את הצפצוף. צעצוע אותו ניתן להשקיט כאשר חוזרים הביתה מהעבודה ולא מעונינים לשמוע ציפצופים.

  מוצרים נוספים:

  בנוסף יש לקונג גם קולרים וטרינריים. בתחליף לקולר אליזבת פיתחו בקונג קולר מתנפח, הדומה לכריות שאנו משתמשים בהם בטיסות, במטרה למנוע מכלבים להגיע וללקק פצעים או לפתוח תפרים. ישנה גם מחלקת צעצועים שלמה לחתולים אך אותה אולי נסקור בהזדמנות אחרת.

  קרא עוד »
 6. מה עושים עם כלב בררן

  מה עושים עם כלב בררן

  מה עושים כשהכלב לא אוכל.

  לכל אותם בעלי כלבים בררניים. המאמר הזה בדיוק בשבילכם.

  יכולות להיות מספר סיבות מדוע כלב לא אוכל. זו יכולה להיות סיבה רפואית (על זה לא נדבר כאן), יכול להיות שיש בעיה במזון (בד"כ יהיה לאוכל ריח חזק ולא נעים, תולעים ופרפרים אומנם מפריעים לנו רבות אבל לרוב לא מפריעים לכלב) וסיבה שלישית (ועליה נרחיב מיד) הכלב שלכם בררן .

  ישנם מספר סוגים או גורמים לכלבים בררניים.

  הכלבים שאוכלים את האוכל רק עם תוספת- כלבים שבתוספת למזון היבש דורשים (ומקבלים) קצת טונה או קוטג' או כל פינוק שהוא. אין בעיה מהותית עם זה למעט אותם מקרים בהם התוספת אינה טובה לכלב או הטרחה והעלות שבאות יחד איתה.

  כלבים שנמאס להם מהר מהאוכל- כלבים שאוכלים מזון יבש אבל אחרי שק, שניים. לפעמים אפילו באמצע שק. מפסיקים לאכול. עם כלבים אלה מומלץ לקנות שקים קטנים, או בינוניים עם כלבים גדולים יותר. ולהחליף  סוגים או מקור חלבון בקצב תדיר יותר. ישנם היום שפע של מזונות איכותיים בשוק ברמות טעימות גבוהות. בקשו בחנות החיות שלכם דוגמיות או טעימות. הדוגמיות אמורות להיות חינם שכן הן אמצעי לקד"מ.

  הכלבים שאוכלים אוכל ביתי- אוכל בייתי , מבושל טעים הרבה יותר מכופתיות מזון כלבים . הבעיה במזון כזה הוא שברוב המקרים הוא לא יהיה מאוזן מבחינת הרכב המזון ויכיל ערכים , כמו נתרן , שפחות טובים לכלב. במקרים כאלו דוגמיות או טעימות של מזונות פחות יעבדו מאחר שכאן צריך שינוי התנהגותי.

   הפתרון הפשוט ( וממש לא קל) הוא להפסיק לתת את המזון הביתי תוך כדי הצעה של מזון יבש חלופי. כדאי מאוד שהמזון יהיה איכותי מאחר שבמזונות אלו הכלב מקבל יותר תזונה עם כל כופתית והרי, לפחות בהתחלה, הוא לא יאכל הרבה.

  כלב יכול לשבות רעב במשך מספר ימים. עיקבו אחריו בימים אלה. אך יצר החיים חזק מכל רעב.

  כלב טיפוסי ואוכל ביתי

  בהצלחה ובתאבון.

  קרא עוד »
 7. ים של חטיפים

  ים של חטיפים

  חטיפים, חטיפים, ים של חטיפים.

  ובכן. כמו כל דבר בחיים , הכל תלוי.

  תלוי בסוג  הכלב . תלוי מה הוא אוהב ותלוי מאוד מה אנו שואפים להשיג בחטיף.

  השוק היום מוצף בחטיפים. המון חברות, המון סוגים. הרבה פעמים אלו אותם חטיפים שמגיעים מאותו מפעל ונארזים בשקיות שונות. למה זה משנה לכם? אולי לא ואולי חטיף שעולה פחות או נראה לכם פחות אטרקטיבי, הוא אותו חטיף בדיוק ורק ארוז אחרת. עניין של צרכנות.

  נתחיל דווקא בסוף:

  מה אנחנו מצפים מהחטיף שלנו?

  יכולות להיות מספר סיבות רחב ללמה אנו נותנים חטיף. הפופולריות ביותר הן: אילוף, פינוק ושקט (או יותר נכון תעסוקה)

  ולמה זה משנה לנו?

  חטיפים לאילוף : מעבר להיותם טעימים צריכים בד"כ להיות קטנים. המטרה באילוף היא שינון. לחזור על אותה הפעולה פעמים רבות. לשם כך אנו צריכים הרבה חטיפים ואנחנו צריכים שיהיו קטנים כדי שהכלב יסיים איתם מהר ולא יאבד ריכוז.

  חטיפים לפינוק: ובכן כאן הפרמטר פשוט . תנו לכלב את מה שהוא הכי אוהב. בד"כ כלל חטיפים על בסיס בשר. עדיפות לחטיפים רכים אבל לא תמיד. נסו לגוון בשבילו כמו בשבילכם.

  חטיפים לשקט: כשמגיעים אורחים ,כשאנחנו יושבים ללמוד, כשיש את התוכנית שחיכיתם לה כל השבוע , או סתם כשאתם רוצים קצת שקט. חטיפים אלו צריכים להעסיק את הכלב  לזמן ממושך יותר ולכן יהיו קשים יותר או יבשים יותר. אלו יכולות להיות העצמות (אמיתיות או מעורות שנמכרות בכל חנות חיות) זה יכול להיות גם בשר מיובש שמתאים יותר לכלבים מגזע קטן. כל מה שמצד אחד הכלב אוהב ומצד שני לא מפרק ברגע. כאן אפשר גם להכניס לתמונה את הקונג ממולא בשימורים.

  חטיפים שונים לכלבים שונים.

  בגדול חטיפים לכלבים מתאימים לכל סוגי הכלבים. אין הבדל בין חטיף ליורקשייר טרייר ולפיט בול. אז למה בעצם חטיפים שונים? כי לא ניתן לכלב ששוקל 2 קילוגרם עצם בקר ששוקלת יותר ממנו ולא ניתן לכלב ששוקל 40 קילוגרם חטיף פצפון שיהיה לו כמו קיסם שיניים.

  בהצלחה ובתאבון.

  קרא עוד »
 8. חינוך גורים לצרכים..

  חינוך גורים לצרכים..

  הדרך הנכונה לגמול גורים מצרכים

   

  חינוך לצרכים הוא בדרך כלל הדבר הראשון שאיתו מתמודדים כאשר מביאים גור חדש הביתה.

  ישנם גורים שקולטים את העניין אחת שתים וישנם גורים שזה לוקח להם קצת יותר זמן.

   הדבר בראשון שיש לדעת הוא, מתי גורים עושים צרכים.

   גורים עושים צרכים לרוב מיד אחרי שינה, אכילה, או משחק. מלבד האירועים האלו הם עושים פיפי בערך כל שעתיים וקקי חמש פעמים ביום.

   

  המאורה:

   חינוך לצרכים מתחיל ביצירת מקום מוגדר לגור. המקום לא צריך להיות גדול, הוא צריך להיות מספיק לשינה ואכילה של הגור. לדוגמא:  גדר גורים. "המקום" או "נקודת המרבץ" הם הטריטוריה הפנימית של הכלב, מקום בו הכלב ישתדל להתאפק מעשיית צרכים מפני ששם הוא ישן ואוכל. תפקידנו הוא לדאוג שהמקום הזה יקושר תמיד עם דברים טובים ולעולם לא עם עונש או כעס.

   לאחר שהתמדנו והצלחנו לחנך את הגור לצרכים במאורה, אפשר להמשיך ולחשוף אותו בהדרגה לחלקים נוספים בבית עד לעצמאות מלאה. בד"כ בתהליך כזה המקום הראשוני יישאר הפינה של הכלב.

  הטרף:

   גורים אוכלים  שלוש ארוחות מסודרות ביום: בוקר, צהריים וערב. ארוחות מסודרות בשעות קבועות יעזרו לנו לתכנן את סדר היום של הכלבלב ולצפות בצורה נכונה יותר את זמני היציאה שלו. הזמן המוקצב לכל ארוחה הוא כעשר דקות ובמידה והכלבלב לא השכיל לאכול את המנה הוא יאלץ פשוט לחכות לזמן הארוחה הבאה. למרות שהאוכל היבש של הכלב לא נראה לנו כבני אדם אטרקטיבי, הוא מכיל את כל המרכיבים הנדרשים לכלב בריא. בכל מקרה רצוי להתייעץ עם וטרינר לגבי סוג המזון והכמות הרצויה ליום.

   הטיולים:

   אם הגור עושה צרכים כל שעתיים, מה עושים??? יורדים!! והרבה. בתקופה הראשונה צריך לרדת ממש כל שעתיים, שעתיים וחצי ולכן כדאי להביא את הגור כאשר אנחנו יודעים שיש מי שיוריד אותו את כל הפעמים הללו. ירידה לצורכי עשיית צרכים היא לא טיול, היא ירידה ל- 5-10 דקות למקומות בהם הכלב אוהב לעשות צרכים. כל עשית צרכים מחוץ לבית צריכה להיות מלווה בהמון חיזוקים חיוביים, עדיפות לחטיפים טעימים ששמורים במיוחד לאירוע המשמח. במידה שהכלבלב לא עשה את צרכיו בתוך מספר דקות חוזרים הביתה ובחזרה למקום.

  התאונות:

   לא תמיד נוכל לצפות את הצרכים של הגור ויהיו מקרים שנמצא שלולית שתן או אפילו חבילת הפתעה בבית. יכול להיות אפילו שהגור יתרוקן ממש מולנו. ישנם מוצרים שיכולים לעזור לנו בזה. מה עושים???כלום!! לא מתקנים, לא דוחפים את הראש, לא צועקים "לא" בקול סמכותי. לא עושים דבר. לומדים לפעם הבאה להוריד אותו מוקדם יותר. גורים עושים צרכים, הם לא  שולטים בזה. גם אם נצעק ונכעס הם לא יכולים ללמוד לא לעשות צרכים. מה שכן הם יכולים ללמוד מהתגובות שלנו זה שכאשר רואים אותם עושים צרכים מאוד כועסים עליהם ולכן הם ישתדלו לא לעשות צרכים מולנו אפילו לא במסגרת הטיול לצרכים.

  כדי שתוכלו לצפות בדיוק רב יותר את הזמנים שבו עושה הגור את צרכיו, מומלץ לערוך מעקב בטבלה  שתעזור לכם לגלות את שעות היציאות שלו. כך תוכלו להימנע מתאונות בבית.

   

  לסיכום: חינוך לצרכים דורש השקעה אבל הוא הכרחי. ככל שתשקיעו בו, כך יתקצר זמן החינוך. אז תפשילו  שרוולים וקדימה לעבודה.

   

  קרא עוד »